תלבושת אחידה באוניברסיטה.?! לא אצלנו – חלק 2

אוניברסיטת הווארד, למשל, מנסה בכל מאודה עד היום לנתק מעצמה את התדמית האליטיסטית שנדבק לה ולפריטי הלבוש שהיא מייצגת. זאת על מנת שלא תצטייר כחומרנית ובעלת בצע.
על אף שבארץ תופעה זו זניחה למדי החלו בשנים האחרונות נסיונות לייצר קו אופנתי אוניברסיטאי גם בקרב הסטודנטים המקומיים. אחת מחלוצות השימוש של הדפסה על חולצות טי, הייתה אוניברסיטת תל אביב שבשיתוף עם מותגי אופנה מקומיים ניסו לייצר פריטי אופנה עם לוגו של האוניברסיטה. ביינתים נסיון זה לא צלח. כנראה שהקהל הישראלי עדיין מושפע מחווית התלבושת האחידה של בית הספר היסודי, עם הדפסה על חולצות עם מכונות צילום פשוטות בחנות השכונתית. הזילות שיש בארץ לתלבושת אחידה בשל צורתה ואולי בשל העובדה שהמנטליות הישראלית עדיין בזה לקודים של לבוש, מונעת מאיתנו להיפתח לתופעה הכה אמריקאית. כנראה האמריקאניזציה התוקפת את בת בריתה של הדוד סם פוסחת על התלבושת עם הלוגו.
הדפסה על חולצות בארץ כמקור לגאוות יחידה מקבל את ביטויו ביתר שאת דווקא ביחידות הצבא השונות. חולצת סוף מסלול יכולה לשמש הן כפיג’מה קיצית קלילה. אך בעת הצורך גופיה זו מבצבצת לה כאשר הישראלי המצוי רוצה להוכיח לסובבים אותו בעת רצון מי היה גבר גבר בצבא.

Гилкерен наш сайт