לימודים בפריפריה, למה זה טוב – חלק 2

למה לשקוע בחובות? למה שבתור סטודנטים תחושו כל הזמן שאתם חיים בעוני? למה שלא תפרגנו לעצמכם בארבע השנים שאתם לומדים בהם חיים טובים עם רמה אחרת, נורמאלית יותר? אתם יכולים בהחלט. חפשו את הלימודים של אזורי הפריפריה.

לא כל סטודנט יכול להרשות לעצמו לבלות את חופשת הסמסטר בתאילנד או חופשת סקי, יש כאלו שעבורם חופשת הסמסטר נועדה להדביק את ימי העבודה ולחסוך כסף רב ככל שניתן עד שחוזרים ללימודים. חופשת סקי בהקשר הזה נשמעת להם כמו אגדה מצוירת. עבור סטודנטים שחיים על מלגה, חופשת סמסטר זה הזמן להטעין מצברים ולקיים פגישות וישיבות, כי הרי על המלגה הזו הם משלמים במעין עבודות התנדבות. מעטים שזוכים להתפנק ולכן קחו זאת בחשבון. מגורים בעיר מרכזית יעלו לכם ביוקר, יוקר שיקשה עליכם את הלימודים ולפעמים אפילו ישפיע עליהם. אם אין לכם מימון מלא מגורם כמו אבא, אמא או דוד עשיר שיכול לממן לכם את השנים הקרובות עשו שיקול מושכל ובחרו בחיים טובים וזולים יותר באזורים מסוימים בארץ.

אגב, לכל מי שהתלבט ולכל מי שתוהה, ללא שמץ של ספק ולאחר בדיקה מקפת העובדה היא כי המכללות או האוניברסיטאות שבפריפריה אינן נופלות באיכותן מאלו שבערים הגדולות. השיקול היחיד שלכם הוא מסלול הלימודים והמימון, בהצלחה.